Gösterilen sonuç sayısı: 18

Cilt Bakım Koltuğu

Cilt bakım koltuğu modellerimizden işyeriniz için seçim yapabilir müşterilerinizi özel hissettirebilirsiniz.


Cilt bakım koltuğu, cilt bakım hizmeti alma ve cilt bakım işlemleri uygulama için kullanılan özel bir koltuk türüdür. Kişilere cilt bakım esnasında, ürünü kullanırken destek sağlayarak kolaylık sunar.

Cilt Bakım Koltuğu Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Podoloji, cilt bakım, kan alma koltuğu gibi isimlerle de anılan ürünlerin en çok motorlu ve elektrikli modelleri rağbet görmektedir. Cilt bakım işlemleri, cilt bakım uzmanları tarafından, SPA ve özel sağlık merkezleri gibi, farklı alanlarda destek veren işletmelerde uygulanır. Cilt bakımı işlemleri süresince, kişilerin boyun, sırt ve bacak gibi destek ihtiyacı olan bölgelerinin tam destek alabilmesi çok önemlidir.

Bu sebeple cilt bakım koltuğu gibi bir ürünü, sağladığı destek neticesinde, cilt bakım hizmeti veren estetik ve SPA merkezleri, demirbaş olarak görürler.

Cilt bakımı hizmeti sunacak olan işletme sahipleri, cilt bakım işlemlerinin akışını destekleyen bir cilt bakım koltuk modeli seçmelidir. Ayrıca ürünü seçme aşamasında fonksiyonelliğine dikkat etmeli, tek bir ürünü pek çok hizmete destek olacak şekilde kullanabilmelidir. Mesela fonksiyonel elektrikli bir model ile cilt bakım, podoloji, kan alma vb. hizmetlere destek sağlanabilmektedir.

İyi bir cilt bakım koltuğu ürünü seçmek için öncelikle bu işlemlere uygun cilt bakım koltuk çeşitleri nelerdir, cilt bakım hizmetlerine destek olacak model nasıl seçilir, cilt bakım işlemleri için en uygun koltuk ürünü nasıl olmalıdır gibi detaylar hakkında bilgiler önemlidir. Bu detaylar cilt bakım koltukları arasından ihtiyaç ve bütçelerine en uygun ürünü satın alma çabasında olanlar için yardım ve destek sağlayacaktır. Biz de bu yazımız ile sizlere cilt bakım koltuğu hakkında bilmeniz gerekenleri aktararak, kan alma, SPA ve cilt bakım hizmetleri için ihtiyacınız olan ürünü bilinçle seçmenize ve satın alma aşamanıza yardımcı olmayı umuyoruz.

Cilt bakım koltuğu satın alma aşamasına geçmeden önce bilmeniz gerekenleri, cilt bakım koltuğu satın alma fikrinde olanların “Cilt Bakım Koltuğu Çeşitleri Nelerdir?” ve “En İyi Cilt Bakım Koltukları Hangileridir?” sorularına yönelik cevap niteliğinde hazırladık. Ürünü önce çeşitlerini öğrenerek inceleyelim.

cilt bakım koltuğu

Cilt Bakım Koltuğu Çeşitleri Nelerdir?

Öncelikle, cilt bakım koltuğu denince akla tek bir model gelmemelidir. Piyasada değişik özelliklerde cilt bakım koltukları mevcuttur. Fonksiyonelliği, elektrikli olup olmaması vb. özellikler, ürün çeşitlerini belirlemede rol oynar. Fonksiyonelliğine göre cilt bakım koltuk türleri, sadece cilt bakım amaçlı kullanılan koltuk tipi ve farklı hizmetleri destekleyen modeller şeklindedir. Fonksiyonel modeller sadece cilt bakım amaçlı olmayıp, podoloji, kan alma, SPA, estetik gibi hizmetlere destek veren koltuk çeşitleri olduğu için, podoloji, kan alma koltuğu vb. isimlerde geçebilir.

Podoloji ve cilt bakım koltuğu, ihtiyaca göre farklı amaçlarla kullanılabilen koltuk modellerinden olması sayesinde, SPA merkezleri gibi işletmeler, bu ürünü sıklıkla kullanır. Elektrikli ve motorlu cilt bakım koltuğu olduğu gibi, elektrikli olmayan cilt bakım koltuk modelleri de vardır.

Ancak, piyasada ürünü genelde elektrikli ve motorlu olarak görmekteyiz. Motorlu olması sayesinde, ayak kısmı motorlardan destek alarak farklı yüksekliklere kolayca ayarlanabilir. Böylece podoloji işlemleri, podoloji hizmeti alanlar için konforlu, podoloji işlemi uygulayanlar için pratik hale gelir.

Elektrikli ve fonksiyonel cilt bakım koltuğu modellerinde, ürünü kullanan müşterinin sırtına destek verecek şekilde, koltuk sırt kısımları, istenilen açılarda ayarlanabilir. Modeller, bel kısmına destek verip oturur pozisyonda durabilmek, ayak ve bacak bölgelerine destek verip rahat hareket ettirebilmek için özel olarak tasarlanmıştır. Böylece podoloji için ideal hale getirilmiştir.

Örneğin, podoloji alanında destek sunan ve koltuk ihtiyacı olan bir işletme elektrikli, motorlu bir cilt bakım koltuğu alarak müşterilerine bu koltuk modeli ile hem cilt bakım alanında destek, hem de podoloji alanında destek verebilir. Hatta aynı koltuk ürünü üzerinde, aynı anda cilt bakım ve podoloji işlemlerine destek sağlayabilir. Böylelikle müşterilerinin cilt bakım ve podoloji ihtiyaçlarını tek bir cilt bakım koltuğu ürünü ile kısa sürede karşılayabilirler.

SPA merkezlerinin vazgeçilmez ürünü olan elektrikli modeller, sadece SPA için değil, kan alma için de idealdir. Kan veren kişilerin vücutları kan verdikten sonra bir süre destek ve dinlenme ihtiyacı duyar. Kan alma işlemi yapan kişiler de kan alma esnasında rahat çalışabilmelidir. Bu sebeple elektrikli bir kan alma mobilya ürünü tercih edenler, SPA merkezleri gibi, akıllı bir tercih yapmış olurlar. İnsanlar her zaman cilt bakım alanında destek alma amaçlı bir SPA merkezi tercih etmeyebilir. Cilt bakım alanında destek veren, cilt bakım koltuğu kullanan, sağlık kuruluşları da vardır. Bu kuruluşlara kan tahlili gibi ihtiyaçlarla gidilebileceği gibi, ayrıca cilt bakım hizmeti alma amacıyla da gidilebilmektedir.

Böyle yerlerde koltuk olarak kesinlikle kan alma amaçlı da kullanılabilecek şekilde fonksiyonel ve elektrikli bir kan alma cilt bakım koltuğu ürünü tercih edilmelidir. Kan verme başlı başına stresli ve destek gerektiren bir işlemdir. Kan verecek kişiler de tıpkı cilt bakım hizmeti alan kişiler gibi, kan verirken vücutlarını destekleyen ve konforlu bir koltuk ürünü isterler. Bu sebeple, kan alma sırasında kullanılacak koltuk ürünü, kan alma işlemini gerçekleştirecek personelin kan alma eylemlerine destek olmalı, kan verecekleri de kan verme anı ve kan verme sonrası güvende hissettirmelidir. Kısaca, kan alma koltuğu olarak da kullanılabilecek fonksiyonel bir cilt bakım koltuğu, koltuk ihtiyacına yetecektir.

Ürünü kalitesine göre değerlendirdiğimizde, yerli üretim SPA, kan alma ve cilt bakım koltuk türleri ile ithal SPA, kan ve cilt bakım koltuğu çeşitleri görmekteyiz. ‘İthal kan alım ve cilt bakım koltuk türleri daha kaliteli olur’ gibi bir algıya kapılmadan, ürünü, cilt bakım koltuğu üretiminde kullanılan malzemelere göre değerlendirmek gerekir.

Cilt bakım koltuk türlerini renk ve kaplamasına göre ayıracak olursak, özel renk seçeneği olan, SPA, kan ve cilt bakım koltuğu ürünü ile bolca karşılaşırız. Ancak, SPA, kan veya cilt bakım amaçlı koltuk seçiminde asıl dikkat edilmesi gereken, ürünü kaplayan malzemedir. Çeşitli kaplamalara sahip SPA, kan veya cilt bakım koltuğu modelleri içinden, kumaşı antibakteriyel, kolay temizlenebilen, yıpranmayan özellikte olan ürünü satın alabilme olanağı var ise, estetik kaygı ikinci plana atılarak, o koltuk ürünü seçilmelidir.

SPA, kan alma ve cilt bakım koltuğu çeşitlerini elektrikli olup olmamasına göre sıralayacak olursak;

  • Hareketsiz SPA, kan ve cilt bakım koltuğu,
  • Manuel kan alma ve cilt bakım koltuğu,
  • Elektrikli SPA ve cilt bakım koltuğu
şeklinde ürünü sıralayabiliriz.

Bir de elektrikli cilt bakım koltuğu tipinin içine giren ve piyasada motorlu cilt bakım koltuğu adıyla görülen, motorlarından destek alan, elektrikli koltuk tipi vardır.

En kullanışlı SPA, kan ve cilt bakım koltuk türleri, elektrikli cilt bakım koltuğu türleri olduğu için, ayrı bir başlık olarak elektrikli koltuk çeşidini ele alacağız. Aşağıda motorlu ve elektrikli cilt bakım koltuğu hakkında detaylı bilgi gelecektir fakat önce elektrikli ve motorlu olmayan diğer 2 cilt bakım koltuğu ürünü hakkında bilgi vereceğiz.

Hareketsiz cilt bakım koltuğu, elektrikli ve motorlu değildir. Elektrikli olmadığından küçük işletmelerin cilt bakım veya kan alma koltuk ihtiyacına yönelik, geçici bir başlangıçtır.

Koltuk üzerinde sadece cilt bakım ya da kan alma hizmeti sunmayı amaçlayanlar, uygun fiyatı için böyle bir koltuk edinebilir. Ancak, kişiler bu ürünü kalıcı bir destek olarak düşünmemeli, bir geçiş dönemi ürünü olarak görmelidir. Motorlu ve elektrikli SPA ve cilt bakım koltuğu hakkında bilgi vermeye geçmeden, elektrikli koltuk türlerinin zıttı, manuel kan alma, SPA ve cilt bakım koltuğu tipine kısaca değineceğiz.

Manuel cilt bakım koltuğu türü, elektrikli olmadığı için, el ile destek vererek hareket ettirilebilen koltuk tipidir. Sırt veya bacak kısmı hareket ettirilmek istendiğinde, elektrikli ve motorlu cilt bakım koltuğu modellerindeki gibi, kumandadan destek alınmaz. Bu koltuk türü, elektrikli motorlu modellere göre ucuzdur. Kaliteli bir manuel cilt bakım koltuğu, ürünü kullanıcıyı zorlamaz. Kişiler ürünü kan alma koltukları olarak da kullanabilir. Elektrikli olmamasına rağmen açılıp yatılabilen manuel cilt bakım koltuk türleri de vardır.

Elektrikli Cilt Bakım Koltuğu

Oldukça pratik olan elektrikli SPA ve cilt bakım koltuğu, cilt bakım ve SPA işlemleri için konforlu bir alternatiftir. Elektrikle çalışmak için özel olarak tasarlanmış koltuklar, kumandalıdır. Kullanıcıyı yormayan elektrikli SPA ve cilt bakım koltuğu çeşitleri, özelliklerine göre farklı fiyatlarda satılmaktadır. Elektrikli cihazları almayı düşünenler çabuk bozulmasından korkarlar. Motoru tutukluk yapan, ikide bir bozulup duran ürünü kimse tercih etmez ve böyle cihazları kullanmak istemez. SPA ve cilt bakım koltukları için de durum böyledir.

İyi bir elektrikli cilt bakım koltuğu, alıcıyı ürünü aldığına pişman etmemelidir. Uzun süre bozulmadan çalışmalıdır. Ürünü temin etmek için kaliteli markalar seçilirse, bu sorunlar ortadan kalkar. Zaten pek çok elit SPA ve estetik merkezi SPA ve cilt bakım koltukları olarak böyle elektrikli cihazları kullanmaktadır. İşletme sahipleri, elektrikli cilt bakım koltuğu alırken işletmesinin imajına destek olacak kaliteli bir ürünü bulmaya çalışmalıdır.

Bu alanda güvenilir marka ve firmaları tespit etmelidir. Örneğin SPA ekipman ve cihazları ile ünlü Gharieni markası, kaliteli ve fonksiyonel cilt bakım koltuk modelleri için tercih edilebilir. Ödüllü bir Alman markası olan Gharieni SPA ve cilt bakım koltuğu çeşitleri ile podoloji koltukları için, sitemizden inceleme yapılabilmekte ve her türlü destek alınabilmektedir.

Elektrikli cilt bakım koltukları, kullanım kolaylığının yanında, estetik görünümü sebebiyle de, müşterilerine SPA, podoloji, kan alma vb. gibi alanlarda destek sağlayan pek çok tanınmış firma tarafından tercih edilmektedir. Şimdi de gelin hep birlikte, aslında bir elektrikli cilt bakım koltuğu olan, ancak piyasada motorlu cilt bakım koltuğu olarak anılan koltuk hakkında detaylar öğrenmeye geçelim.

Elektrikli Motorlu Cilt Bakım Koltuğu

Motorlu cilt bakım koltuğu, elektrikli bir koltuk türü olup, SPA ve cilt bakım işlemleri esnasında, işlemleri uygulayan kişiye de cilt bakımı yaptıran kişiye de destek sağlar.

Şöyle ki; SPA ve cilt bakım koltuklarımotorlu olduğunda koltuk, sahip olduğu motorlar sayesinde hareket edebiliyor demektir. Ürünü kumanda veya tuşlarla kolayca hareket ettirebilmek, SPA ve cilt bakım koltuğu için önemli bir özelliktir. Böylelikle cilt bakım işlemi uygulayan personel, ürünü kullanarak işini kolayca yapabilir, uygun pozisyonu cilt bakım koltuğu kumandasından destek alarak hızlıca ayarlayabilir.

Elektrikli motorlu SPA ve cilt bakım koltuğu, sırt, boyun, bel, bacak gibi bölgelerde açı ayarlaması yapabilme özelliğine sahip olduğundan elektrikli koltuk, bu bölgelere tam destek verir. Bu bölgeler kısa sürede ağrımaya meyilli olduğundan hizmet alan kişiler, cilt bakım koltuğu üzerinde, buralarda destek olmadan rahat edemezler. Yani, elektrikli cilt bakım koltuğu modelleri verdiği destek sayesinde kişilerin rahat bir süreç geçirmesini sağlamak için idealdir.

Bu özellikleri sayesinde elektrikli cilt bakım koltuğu modelleri özellikle podoloji alanında sıklıkla tercih edilir. Hatta bu yüzden ürünü, cilt bakım koltuğu yerine podoloji koltuğu adıyla sıklıkla görmekteyiz. Çünkü podoloji hizmetleri için elektrikli bir koltuk neredeyse şarttır.

Elektrikli podoloji ve cilt bakım koltuk tipi, elektrikli 3 motorlu, elektrikli 4 motorlu veya elektrikli 5 motorlu olarak bulunabilir. Yükseklik ayarlı, sırt ve ayakucu hareketli olarak bulunurlar. Koltuk, kullanıcıyı yormayacak biçimde tamamen açılıp yatış pozisyonları için uygun hale getirilebilir. Trendelenburg hareket özellikli olması da ayrıca bu elektrikli koltuk tipini daha cazip hale getirir.

Kaliteli, sağlam ve elektrikli bir podoloji koltuğu, profesyonel medikal ayak bakımı alanında hizmet veren işletmeler ve podologlar için için önemli bir yatırımdır. Elektrikli koltuk, kaliteli ve kolay kullanımlı bir kol-bacak-el ve ayak kumandasına sahip olmalıdır. Ayrıca sağlam bir motoru bulunan elektrikli koltuk kaliteli hizmet sağlar.

Tüm bu özellikleri ile elektrikli podoloji koltuğu, SPA ve cilt bakım koltuğu veya kan alma koltuğu olarak da kullanılabilir. Müşterilerin işlem sırasında farklı pozisyonlar alması gerekebilir. Elektrikli olması ve motorlardan destek alarak kolayca hareket ettirilebilmesi sayesinde, istenildiğinde koltuk olarak kullanılır. Dik konumda tutulan koltuk, daha az yer kaplar.

Elektrikli cilt bakım koltuğu modellerine bünyesinde pek çok güzellik hizmeti barındıran SPA merkezlerinde sıkça rastlanır. Ayrıca buna benzer faaliyet alanı geniş işletmeler için de idealdir. Cilt bakım koltuğu çeşitleri yukarıdaki gibidir.

Artık, cilt bakım koltuğu almadan önce bilmeniz gereken son şeye, “En iyi cilt bakım koltuk modelleri hangileridir?” sorusunun cevabına, geçebiliriz. Koltuk çeşitleri hakkındaki bilgileri aklımızın bir köşesinde tutarak, cilt bakım koltuğu ile ilgili son başlığa şimdi hep birlikte bakalım.

En İyi Cilt Bakım Koltukları Hangileri?

SPA ve cilt bakım işlemleri için kullanılacak koltuk, sunulacak hizmetin kalitesini etkilediği için son derece önemlidir. Kaliteli ve özel bir koltuk, öncelikle işletmenin prestiji için pozitif katkı sağlar. Müşteride hizmet alma isteği ve güven uyandırır. Hizmet satın alan kişiler SPA veya cilt bakım işlemleri yapılırken, kendilerini güvende ve konforlu hissedeceği bir koltuk bulmak isteyecektir. Ayrıca SPA ve cilt bakım işlemlerini uygulayan uzman da, işini en pratik şekilde yapmak isteyecektir.

İyi bir SPA ve cilt bakım koltuğu ürünü bu ihtiyaçlara destek verici olmalıdır. Çok amaçlı kullanım özelliği olan bir cilt bakım koltuğu, SPA merkezlerinde, estetik salonlarında, sağlık kuruluşlarında cilt bakım, podoloji, kan alma koltuğu gibi koltuk ihtiyaçlarını tek başına karşılar. Böylelikle ayrıca bir podoloji veya kan alma koltuğu için harcama yapılmasına gerek olmaz. Hem başka mobilya ve eşyalar için yer kalır, hem de alanın daralması engellenir.

Sonuç olarak, birden fazla koltuk ihtiyacına yönelik fonksiyonel cilt bakım koltuğu modelleri, en iyi cilt bakım koltuğu modellerindendir. Personelleri için kolaylık ve müşterilerine en kaliteli, konforlu ortamı sağlamak isteyen işletme sahiplerinin, elektrikli SPA ve cilt bakım koltuğu çeşitlerini seçmelerini önerebiliriz.

Elektrikli cihazları kullanmakta tereddüt edenler bu tarz cihazları çabuk bozulur, bozulunca tamir masrafı fazla olur çekincesiyle tercih etmezler. Fakat cihazları kaliteli ve güvenilir firmalardan temin edenler ürünü kullanırken bu tarz sorunlar yaşamazlar. Başlangıçta fiyatları fazla gibi görünse de motorlu bir SPA, kan alma veya cilt bakım koltuğu kullanmak, uzun vadede karlı bir yatırıma dönüşecektir.

İyi Bir Elektrikli SPA ve Cilt Bakım Koltuğu İçin Aranacak Özellikler

İyi bir SPA ve cilt bakım koltuğu için aranacak özelliklerden biri de uzun süreli kullanıma özel malzemelerden üretilmiş olmasıdır. İş yeri sahipleri, ürünü uzun yıllar boyu kullanmak isterler.

Örneğin, zaman içinde kendini salmayan, ideal kalınlık ve sertlikte süngerler, ürünü yıllarca kullanılabilir özellikte kılar. Bunun yanında süngere destek niteliği taşıyan, yıpranmayan özel kumaş ve kaplamalar da SPA ve cilt bakım koltuğu için önemlidir.

En iyi SPA ve cilt bakım koltuğu, bakımı kolay, elektrikli ise aksamı güçlü, manuel ise kullanıcıya destek sağlayan, yorucu olmayan özelliklerde olmalıdır. Kaliteli bir elektrikli SPA ve cilt bakım koltuğu sahibi olmak için güvenilir koltuk markaları tercih edilmelidir.

Daha önce de bahsi geçtiği üzere Gharieni gibi profesyonel markalar, alıcıya destek vererek kaliteli kullanım imkanı verir. Gharieni SPA cihazları alanında uzman, ürün yelpazesi geniş bir markadır. Cilt bakım koltuğu ve podoloji koltuğu gibi pek çok ürünü farklı model seçenekleriyle sunmaktadır.

Yazımızın sonunda, iyi bir elektrikli cilt bakım koltuğu almak için güvenilir bir marka bulmanın yeterli olmayacağını söylemek isteriz. Aynı zamanda güvenilir SPA ve cilt bakım koltuk firmaları da bulmak, cilt bakım koltuğu gibi önemli bir ürünü, işinin ehli firmalardan almak önemlidir.

Satış öncesi destek ile satış aşaması ve sonrasında da destek alabilmek gereklidir. Satın alma işleminizi, bu aşamada destek veren, sorularınıza yanıt bulabileceğiniz, OR-MED gibi 30 yılı aşkın süredir bu işi yapan firmalardan yapmanızı öneririz. Web sitemizde pek çok modeli detaylı inceleyebilir, uygun fiyatlı, kaliteli ürünler bulabilirsiniz.